Foreninger i København

Bold og Idrætsklubben DSB

Bjarne Olsen
Tlf. 21 17 16 84
E-mail: bjarne@bjolsen.dk

Hovedstadens Jernbaneidræt

Tony K. Andersen
Tlf. 40 53 96 37
E-mail: hi-koebenhavn@sport.dk

DSB Racing Team

Jan Neve
E-mail: dsbracingteam@gmail.com

Fiske og kammeratskabsforeningen Øby

Jack Fravn
E-mail: info@jernbanefritid.dk

Fotoklubben Research

Karl Wigh
E-mail: wigh@ishoejby.dk

Haveforeningen Brohaven

Kalman Legradi
Tlf. 24 68 60 27
E-mail: kalman@mail.dk

DSB Pensionisterne København Afdeling

Søren Malling
Tlf. 61 60 61 22

Hvidovre Skyttekreds

Michael Hansen
Tlf. 29 87 35 80
E-mail: kasserer@hvidovreskyttekreds.dk

Jernbanernes Fotoklub

Kurt Jeppesen
Tlf. 45 81 24 83
E-mail: lkjeppe@webspeed.dk

Jernbanens Idrætsforening København

Jan H. Pedersen
Tlf. 61 85 16 43
E-mail: mjpedersen@webspeed.dk

Jernbanens Skakklub København

Erik Togeby
Tlf. 22 20 83 22
E-mail: erik.togeby@gmail.com

Kunstforeningen for DSB og Danedanmark m.fl.

E-mail: info@jernbanefritid.dk

Motionscenterforening København

Kenneth Paulsen
Tlf. 2468 57 25
E-mail: formand@jernbanefritid.dk

Skinnecyklerne

Dennis A. Jørgensen
Tlf. 24 62 41 12
E-mail: dennis@ryen.dk

Veteran DSB S-tog

Hans Thomsen
Tlf. 24 62 16 82
E-mail: hans.lotte@webspeed.dk